Заступник Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін відвідав XXI Міжнародну виставку «Україна подорожі та туризм», яка проходила з 25 по 27 березня у м. Київ, де було представлено проекти екологічного туризму, що нині набувають популярності в Україні.
«Світова та національна практика свідчить про те, що розвиток екологічного туризму тісно пов’язаний з природоохоронними територіями. Об’єкти природно-заповідного фонду – це ті унікальні природні місця, які хочуть побачити не тільки жителі України, а й іноземні гості» – зазначив заступник Міністра екології та природних ресурсів України.
Більшість туристичних маршрутів в Україні містять у своєму складі той чи інший об’єкт природно-заповідного фонду. Це і найвища гора України Говерла, долина Нарцисів, озеро «Синевир» в Карпатському регіоні, відомі всім Золоті ворота, Ай-Петрі, Великий каньйон, Нікітський ботанічний сад в Криму, Дністровський каньйон, Бакотська затока, Медобори, печери Оптимістична, Атлантида на Поділлі, Овруцький кряж, Шацькі озера та чисельні річки і болота на Поліссі, Святі гори, Кам’яні могили, Асканія-Нова, Бузький Гард та дельта Дунаю у степовій частині України. Серед територій та об’єктів природно-заповідного фонду найбільш перспективні для подальшого розвитку екологічного туризму є біосферні заповідники, національні природні і регіональні ландшафтні парки. Поєднання природоохоронної та туристичної діяльностей у ракурсі екологічного туризму сприяє розвитку регіонів, забезпечує створення нових робочих місць, спрямовує економічну діяльність у нове позитивне, екологічно виважене русло, об’єднує місцеві громади завдяки турботі про природу та рідний край.