Конференція «Вода для майбутнього: управління, збереження, інновації»

Т.в.о. Голови Держводагентства, доктор технічних наук Ігор Гопчак взяв участь у роботі XIII Міжнародної науково-практичній конференції «Вода для майбутнього: управління, збереження, інновації», організованій Інститутом водних проблем і меліорації НААН.

У роботі конференції взяли участь: директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк, Віцепрезидент Національної академії аграрних наук України Анатолій Зарішняк, Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко, Голова Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Владислав Невеселий, провідні вітчизняні та зарубіжні вчені та науковці, фахівці водогосподарської галузі, представники громадських організацій, ОМС, ЗМІ.

Захід організовано з метою привернути увагу суспільства до проблем водних об’єктів в умовах війни і змін клімату, пошуку шляхів подолання дефіциту водних ресурсів, а також до необхідності збереження, відновлення та раціонального використання водних ресурсів.

Ігор Гопчак зазначив, що цьогорічна тематика конференції  «Вода для майбутнього: управління, збереження, інновації», повністю відповідає напрямкам роботи Держводагентства. А мета і тематичні напрями роботи конференції відображають актуальні питання сьогодення, пов’язані з водними ресурсами: це і стан водних об’єктів в умовах воєнної агресії, і нестача питної води, і необхідність збереження, відновлення та раціонального використання водних ресурсів, і адаптація водних ресурсів до зміни клімату та інші важливі питання.

Він зауважив, що проблема збереження водних ресурсів в умовах змін клімату і військових конфліктів для людства стала настільки кричущою, що ООН звернуло увагу на кріосферу і необхідність збереження льодовиків, що містять 85% прісної води планети.

Хоча в Україні відсутні льодовики, і ми не можемо безпосередньо спостерігати за змінами їхнього стану, але ми вже сьогодні з вами спостерігаємо зміну клімату, яка має безпосередній вплив на водні ресурси. Насамперед – це зменшення запасів вологи в ґрунті, перерозподіл опадів у часі і просторі, скорочення зон надлишкової зволоженості.

Конференція є платформою для обміну не тільки досвідом наукових установ, а покращення діалогу між всіма заінтересованим сторонами (органи влади, наукові установи, громадські організації, водокористувачі), наголосив Ігор Гопчак, – це гарний привід не тільки обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, відкриттями, а і ознайомитися із сучасними тенденціями та практикою у вирішенні проблем в галузі управління водними ресурсами. Необхідно використовувати науково обґрунтовані підходи для більш ощадного водокористування, наприклад, віддавати перевагу вирощуванню посухостійких культур.

«На завершення хочу запевнити, що Держводагентство продовжує працювати  у посиленому режимі для забезпечення водної безпеки України. Ми віримо, що зрештою України вистоїть і подолає всі виклики, які стоять перед нею. А ми вистоїмо на своєму фронті, щодо забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами належної якості і в достатній кількості»,  наголосив Ігор Гопчак.