У виставковому центрі АККО Інтернешнл у Києві відкрилась Друга Міжнародна конференція «Управління водними ресурсами: реальність та перспективи». Основна мета конференції – обговорення проблемних питань, а також пошук ефективних рішень щодо покращення стану справ в управлінні та відновленні водних ресурсів України. Ефективне управління водними ресурсами вимагає інтегрованого підходу, який включає використання змін у законодавстві, реформування інституційних засад управління, міжнародне співробітництво, екологічну освіту населення та новітні технології.
На сьогодні заплановано роботу двох секцій: «Забезпечення сталого управління водними ресурсами в Україні» та «Практичні поради громадам з водокористування. Національні та міжнародні програми фінансування».
На початку зустрічі член Ради Української Водної Асоціації Леонід Бицюра розповів про діяльність Асоціації, яка виступила співорганізатором заходу.
Також у секції взяли участь Олена Криворучкіна – заступниця голови комітету з питань екологічної політики у Верховній Раді України з доповіддю «Критичний стан водних ресурсів: виклики забруднення та виснаження – час для реформ і дій», Ігор Гопчак – т.в.о. голови Держводагентства, який розповів про Державну цільову програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, і окреслив основні завдання, що стоять перед очолюваним ним відомтством.
Наталія Хоцянівська – директор Департаменту комунальних послуг Міністерства розвитку громад та територій України – розповіла про поточний стан забезпеченості населення питною водою й можливі шляхи вирішення найбільш критичних проблем; Віталій Жук – начальник відділу охорони та відтворення водних ресурсів та морських екосистем Департаменту Міндовкілля ознайомив учасників зі стан імплементації євроінтеграційних актів у сфері водних ресурсів.
Секція 1:
Доступність водних ресурсів належної якості: реальний стан справ та проблеми.
Формування державної політики щодо ощадливого використання, обліку та моніторингу водних ресурсів. Успішні приклади Канади, Республіки Корея та Узбекистану.
Криза підземних вод в Україні: як діє сучасна система дозволів на видобування підземних вод та чому існують нелегальні свердловини на підземні води.
Секція 2:
Практичні поради громадам з водокористування. Національні та міжнародні програми фінансування.
Практичні поради громадам з відновлення водних ресурсів. Міжнародні програми фінансування проектів у водній сфері Інвестиції в водну інфраструктури міст та громад. Практичні рекомендації щодо отримання грантів.
Наразі Конференція продовжує свою роботу.