Китай вживає активних заходів для досягнення цілей зі зменшення обсягів викидів вуглекислого газу, проте цей процес розвивається не лінійно, виникають труднощі.
Голова КНР Сі Цзіньпін у квітні минулого року, виступаючи на саміті за кліматом, заявив, що Китай твердо впевнений у досягненні піку викидів вуглекислого газу до 2030 року та вуглецевої нейтральності до 2060 року. Він також обіцяв, що Китай суворо контролюватиме проєкти у сфері теплоенергетики, зростання споживання вугілля в період "14-ї п'ятирічки" (2021-2025 роки) і поступово скорочуватиме його в період "15-ї п'ятирічки" (2026-2030 роки)" .
У серпні-вересні 2021 року сталася досить серйозна енергетична криза, яку викликали випереджаючі темпи зміни регулювання у даній сфері та спроби прискореного виходу на новий етап, – вважають спеціалісти.
В умовах регулювання цін на енергоносії виробництво електроенергії ставало часто нерентабельним, через зниження темпів зростання видобутку вугілля та скорочення його імпорту виник дефіцит електроенергії, в результаті в Китаї були змушені в оперативному порядку вжити спеціальних заходів.
Декілька провінцій Китаю, переважно на північному сході країни, восени минулого року зіткнулися з перебоями в електропостачанні та опаленні, які виникли, зокрема, через брак і дорожнечу вугілля, а також зростання цін на природний газ. Перебої в електропостачанні сталися на тлі зусиль влади щодо зниження викидів вуглекислого газу, скорочення використання вугілля та прагнення розвивати "зелену економіку".