ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Європейської асоціації геологів та інженерів (EAGE) організовує конференцію, присвячену моніторингу природних небезпек, який включає як геологічні небезпеки, так і дослідження геологічних факторів, які можуть призвести до екологічних катастроф.
На конференції будуть розглянуті нові підходи до використання геолого-геофізичних методів для оцінки природних і техногенних процесів, а також екологічного аналізу територій. У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну важливою є оцінка впливу військових дій на стан геологічного середовища та критичної інфраструктури, що можуть розглядати практично всі секції конференції. Метою цього заходу є сприяння обміну цінним науковим досвідом, інтеграції різних секторів досліджень, а також покращенню міжвідомчої та міжнародної співпраці. Буде студентська програма.
ТЕМАТИКА КОНФЕРЕНЦІЇ
- Сучасні технології геофізичного моніторингу
Системи спостереження за сейсмічністю, геофізичними полями та геодинамічними процесами.
- Моніторинг водного середовища та атмосферного повітря
Моніторинг забруднюючих речовин в повітрі та атмосферних опадах, поверхневих і морських водах; дослідження підземних вод; джерела промислових викидів в атмосферу; водні об’єкти в межах природоохоронних територій.
- Моніторинг і пом’якшення геонебезпек
Методи та підходи до моніторингу, моделювання та аналізу геосередовища, оцінки впливу природних небезпек в інфраструктурі, розробки заходів для зниження ризиків та екосистемних послуг.
- Геофізика в інженерній геології, ґрунтознавстві, археології, екології
Розглянуто теоретичні та практичні аспекти застосування приповерхневих геофізичних методів і лабораторних вимірювань фізичних властивостей гірських порід і ґрунтів для цілей безпеки будівництва, збереження історико-культурної спадщини, геоекології та ґрунтознавства.
- Аерокосмічні методи моніторингу
Аерокосмічні методи вивчення та моніторингу геологічних, природних і антропогенних об’єктів і процесів.
- Геоінформаційні системи і технології
ГІС, цифрова картографія, моделі та візуалізація просторових даних, просторовий аналіз даних у ГІС, технології створення векторних карт, програмне забезпечення.
- Геологічне моделювання та речовина Землі
Технології моделювання, геологічне моделювання в нафтогазовій та рудній геології, геотермальній енергетиці та проектах декарбонізації.
- Моніторинг при пошуках і розробці родовищ корисних копалин
Геологорозвідувальні роботи, моніторинг розробки родовищ нафти і газу, твердих корисних копалин, пошуково-геофізичні роботи.
- Моніторинг екологічних та економічних ризиків
Моделювання та прогнозування в природокористуванні та екологічній безпеці; консультативно-методичний супровід. Еколого-економічні ризики.
- Економічна геологія
Геолого-економічна оцінка об’єктів надрокористування: міжнародні стандарти та вітчизняна практика.
КОНТАКТИ
НДУ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
03022 м. Київ, вул. Васильківська, 90.
тел.: +380 (44) 431-52-98, 431-04-40, тел./факс: +380(44) 521-33-42, 521-33-38,