Водогосподарська обстановка за тиждень – інформація від РОВР у Хмельницькій обл.

Регіональний офіс водних ресурсів (РОВР) у Хмельницькій області інформує про гідрометеорологічну і водогосподарську обстановку за період з 13 по 19 листопада 2024 року.

Впродовж вказаного періоду на Хмельниччині відзначалась класична осіння погода, з невеликими заморозками вночі та плюсовими температурами вдень. З початку звітного тижня  територію області охопили невеликі дощі, часом з мокрим снігом. Сніговий покрив, який утворився на території області (1-2 см), поки що не мав шансів закріпитися та розтанув. У вихідні погоду вже визначала східна периферія потужного європейського антициклону “Azzedine”. Антициклон спричинив спокійну погоду, без опадів і небезпечних явищ. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 8-1оС тепла, вночі від 0оС  до 1оС морозу.

На річках, що протікають на території області, утримується режим осінньої межені та відбуваються невеликі коливання рівнів води ±(1-6) см/добу, з перевагою спаду. На частині водомірних постів рівні днями залишались без змін.

За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж вказаного періоду рівень води, в більшості днів, залишався без змін та в окремі дні відмічалось невелике коливання рівня ±(1-2) см, без істотної загальної зміни рівня за підсумками тижня. За останню добу рівень води зменшився на 2 см/добу і становить 284 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду переважало невелике коливання рівня води ±(1-2) см/добу, з незначною перевагою зниження, та в другій половині тижня рівень днями залишався без змін. Істотної  загальної зміни рівня води за тиждень не відбулось. За останню добу рівень води зменшився на 1 см/добу і становить 206 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках річки Дністер впродовж тижня продовжує утримуватись режим осінньої межені та відбувались невеликі коливання рівнів води ±(1-14) см/добу, з перевагою зниження, та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін.  Впродовж останньої доби  переважало  невелике зменшення рівнів на 1-10 см/добу, або на окремих ділянках річок рівні води залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,55 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,23 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 115,60 м БС (НПР=121,00 м БС).