Ferrexpo інвестує $3,3 млрд для досягнення нульового рівня викидів CO2

Пріоритетні заходи з декарбонізації містять перехід на біопаливо при огрудкуванні, відмову від викопних видів палива та електрифікацію гірничодобувних транспортних засобівУ 2023 році Ferrexpo знизила вуглецеву інтенсивність виробництва окатків (Scope 1 + 2) на 32% порівняно з базовим рівнем 2019 року, пише MinProm.

Компанія поставила середньострокову мету скоротити вуглецеємність виробництва на 50% до 2030 року і прагне досягти нульових викидів (Scope 1 + 2) до 2050 року.

Ferrexpo вже визначила ключові проєкти, які забезпечать більшу частину скорочення викидів вуглецю, зокрема:

Перехід на біопаливо в процесі огрудкування;

Поступове виключення викопного палива з енергетичного балансу;

Електрифікація гірничодобувних транспортних засобів та обладнання;

Використання барж на водневому (низьковуглецевому) паливі.Ці заходи складають основу стратегії Net Zero, забезпечуючи 90% потенційного скорочення викидів, причому на перші три заходи припадає 82% скорочення викидів.

Перехід на біопаливо при огрудкуванні є найефективнішим заходом зі скорочення викидів, що вимагає інвестицій у закупівлю біопалива та інтеграцію біопаливних систем у виробничі процеси.

Електрифікація гірничодобувних транспортних засобів була визначена як найшвидший і найпростіший для реалізації захід.

Він передбачає роботу з постачальниками для пошуку технологій електромобілів, придатних для роботи в умовах видобутку руди, а також розвиток інфраструктури зарядних станцій.

Виключення викопного палива з енергетичного балансу залишається пріоритетом, планування “зеленого” переходу вже розпочато. Електрифікація гірничодобувного обладнання та використання барж на водневих двигунах можуть забезпечити менше скорочення вуглецевих викидів, проте ці заходи залишаються важливими для досягнення загальних цілей.

Згідно зі «Звітом про зміну клімату» (Climate Change Report) Ferrexpo, (грудень 2022 року), досягнення нульових викидів CO2 потребуватиме капітальних витрат (CAPEX) у розмірі $3,3 млрд.

Приблизно дві третини цих інвестицій мають бути спрямовані на виробництво та зберігання відновлюваної енергії.