Голова Держгеонадр Олег Гоцинець взяв участь у Конференції ЄС з питань сировинної політики, що проходить у Кракові, – йдеться у повідомленні Служби. Конференція організована Польським геологічним інститутом – Національним дослідницьким інститутом та Краківським університетом науки і технологій AGH спільно з EIT RawMaterials.
Олег Гоцинець висловив вдячність Європейському Союзу та Польщі зокрема, яка зараз головує в Раді Європи, за солідарність з українським народом у забезпеченні всебічної допомоги Україні в боротьбі з російською військовою агресією та наголосив на важливості розвитку партнерських відносин: «Ми розцінюємо залучення України до ключових заходів Європейського Союзу як важливий індикатор нашого поступу в інтеграційному процесі. Нещодавно завершено офіційний скринінг українського законодавства за кластером “Промислова політика”, включно з видобувною галуззю, і результати засвідчують високий рівень адаптації до Регламенту ЄС 2024/1252 та інших актів Євросоюзу, – підкреслив Голова Держгеонадр Олег Гоцинець. – Впроваджуємо реформу надрокористування, зокрема і в межах Плану Ukraine Facility, активізуємо співпрацю з європейськими інституціями, де глибока інтеграція у спільний ринок сировини ЄС є нашим стратегічним пріоритетом».
Відкрита дискусія щодо майбутнього сировинної політики Європейського Союзу з акцентом на роль критичних мінералів у забезпеченні енергетичної та цифрової трансформації стала метою конференції. Учасники обговорили імплементацію Закону про критичну сировину (CRM Act), стратегічні інвестиції та шляхи зміцнення міжнародного співробітництва. Більш детально зупинилися на значенні геологічних досліджень у гарантуванні сировинної безпеки ЄС, залученні інвестицій та підтримці стратегічних проєктів, а також на сировинній дипломатії. Йдеться про роль країн, що не входять до ЄС, в аспекті ланцюгів створення вартості критично важливої сировини.
Україна продовжує поглиблювати співпрацю з Європейським Союзом у сфері мінеральних ресурсів. Участь України в конференції, присвяченій сировинній політиці ЄС, засвідчила активну інтеграцію нашої держави до стратегічних ініціатив Європейського Союзу в сфері критично важливих матеріалів.