АРМА оголошує договір з “Карпатські мінеральні води” до розірвання. як нереалізований)

Агентство з розшуку та менеджменту активів оголосило про розірвання договору з ТОВ «Карпатські мінеральні води» як з управителем «Моршинської». Про це повідомила очільниця АРМА Олена Дума: “Управитель сам відмовляється працювати за договором, бо чинне законодавство забороняє працювати без погодження з підсанкційними особами або росіянами […] Ми ініціювали низку важливих законопроєктів (6233, 10069, 11009 та  ін)  для вдосконалення сфери управління арештованими активами […] Але ключові з них так і не набрали необхідної кількості голосів у парламенті, або не запропоновані до порядку денного та розгляду, хоча мають усі позитивні висновки”. Ці законопроекти, – каже пані Олена, – мали розблокувати управління арештованими корпоративними правами, однак ситуація досі не змінена: “це абсурд і цинізм – під час війни питати згоди у ворога […] Один із найбільш резонансних кейсів – IDS Ukraine (Моршинська). Компанія, що продовжує працювати на своїх власників і отримує мільярдні прибутки, за даними податкової.

АРМА повідомляє про наступні рішення:
Договір з Карпатські мінеральні води оголошуємо до розірвання (як нереалізований).
Буде оголошено новий конкурс на відбір управителя.
Парламент має розблокувати управління корправами. 
Після відбору нового управителя, АМКУ розгляне  заяву про надання дозволу на концентрацію. 

IDS Ukraine відреагувала підтримала заяву АРМА про перезапуск конкурсу з обрання управителя, “проте, є нюанси”:

«Це шанс виправити порушення, допущені попереднім керівництвом Агенції. […] Під час проведення попереднього конкурсу були допущені серйозні помилки та порушення», — йдеться у повідомленні компанії.

Помилками вони вважають:

управителем став прямий конкурент IDS Ukraine, що зумовило неминучість монополізації галузі;
обраний управитель не мав ліцензії Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), наявність якої є необхідною умовою допуску до управління акціями;
інформаційна закритість АРМА штучно обмежила кількість учасників конкурсу;
фактичне заниження ціни більш ніж удвічі.
«Конкурсні процедури були проведені необґрунтовано швидко, учасники мали на підготовку пропозицій усього 8 робочих днів», — додають у IDS Ukraine.

Окрім того, у компанії нагадують, що АРМА передавала в управління лише корпоративні права двох із семи компаній групи, а саме ПрАТ «Моршинський завод мiнеральних вод» та ПрАТ «Індустріальні дистрибуційні системи». Таке рішення, на їхню думку, призведе до «занепаду виробництва, скорочення персоналу і недоотримання державним бюджетом податків від інших підприємств».

«Передання всіх компаній групи одному управителю забезпечить збереження цілісності виробничо-дистрибуційного комплексу, а також дотримання логіки застосування санкційного механізму», — заявили у IDS Ukraine.