Найбільші виробники нафти 2 лютого обговорять нове збільшення квот з видобутку, проте насправді більшість учасників ОПЕК+ не здатні їх виконувати. Зокрема, Росія поступово відстає від Саудівської Аравії за темпами нарощування видобутку і навряд чи зможе відновити допандемійний рівень виробництва до літа 2022 року, як передбачає угода ОПЕК+.
Країни ОПЕК+ обговорюють хід угоди щодо обмеження видобутку за умовами якої із серпня 2021 року вони щомісяця мають збільшувати пропозицію на 400 тис. б / д. З того часу параметри не переглядалися, хоча більшість учасників угоди вже не можуть збільшити видобуток заявленими темпами. Впевнено свої квоти обирають лише Саудівська Аравія, ОАЕ та Ірак. У грудні при формальному зростанні загальної квоти ОПЕК+ на 400 тис. б / д видобуток збільшився лише на 260 тис. б / д. В результаті на тлі дефіциту пропозиції ціни на нафту в січні перевищили позначку $90 / бар.
Серед країн, які мають труднощі з нарощуванням видобутку, виявилася і Росія. Вже у грудні країна в повному обсязі обрала свою квоту (недовиробництво становило 7 %), а в січні могла відстати від неї на 11 %. Квота РФ у січні становить 10,12 млн б / д.