Чторири країни ЄС: Австрія, Данія, Швеція та Нідерланди виступили проти того, щоб маркувати газові енергетичні проєкти як «зелені інвестиції». Це пояснюється тим, що наразі Брюссель не узгодив спірні правила щодо цього виду палива остаточно.
У 2021 році Єврокомісія розробила план, який передбачав надання інвестиціям в газ та атомну енергетику статусу «зелених». Через це серед країн ЄС з'явилися розходження в думках щодо того, як паливо має сприяти переходу Європи на екологічно чисту енергію.
Четвірка країн заявила, що інвестиції в газ не повинні бути позначені як «зелені», якщо вони не викидають менше 100 г вуглекислого газу на кіловат-годину. Це відповідає рекомендаціям, зробленим минулого тижня експертами-консультантами ЄС, але це набагато нижче за обмеження в 270 г/кВт*год у проєкті плану Комісії.
Країни очікують на остаточну пропозицію Єврокомісії, яка має бути представлена 2 лютого. Після його публікації більшість у Європейському парламенті або надбільшість країн-членів ЄС – 20 із 27 країн – можуть заблокувати правила.
Разом із тим, деякі держави, у тому числі Польща та Чехія, вважають, що газ та атомна енергетика мають вирішальне значення для того, щоб відучити країни від найбруднішого викопного палива, вугілля. Опоненти посилаються на побоювання щодо безпечного видалення ядерних відходів і кажуть, що було б недостовірно маркувати газ, викопне паливо як «зелене».
Газ виробляє приблизно удвічі менше викидів CO2 проти вугіллям при спалюванні на електростанціях, проте газова інфраструктура також пов'язана із викидами метану, потужного парникового газу.