1 жовтня під головуванням очільника Державної служби геології та надр України Романа Опімаха відбулася робоча нарада керівників геологічних підприємств УГК. Організатором зустрічі виступив в.о.генерального директора Української геологічної компанії Богдан Слободян.
Під час зустрічі обговорили питання, що стосуються стану геологічної галузі, джерел фінансування та планів на наступний рік.
УГК сконцентрувала три глобальні напрями: роботи, пов’язані з кам’яним матеріалом, підземними водами та науковий сегмент. На 2022 рік сформований збалансований фінансовий план: є замовлення від держави, також підприємство має низку договорів з комерційними установами.
Богдан Слободян під час виступу зазначив, що зараз у складі Української геологічної компанії працюють сім відокремлених підрозділів, де задіяні 449 осіб. Для її повноцінної діяльності важливо збільшити кількість робітників за рахунок залучення молодих фахівців, а також відновити роботу Ради директорів. Колегіальний дорадчий орган у складі керівництва підприємства та очільників всіх структурних підрозділів потрібний для винесення на розгляд нагальних питань галузі та прийняття важливих рішень.
Учасники зустрічі також обговорили виконання Наказу Президента про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року «Про стимулювання пошуку, видобутку та збагачення корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави». Станом на сьогодні, зміни до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та до Бюджетного кодексу України були внесені та підтримані Урядом. Документи готуються до першого читання у Верховній Раді. Паралельно тривають перемовини з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету і Міністерством фінансів України про потребу збільшити фінансування галузі. Служба розраховує на збільшення відрахувань у 2022 році.