АТ «УкрГазВидобування» (УГВ) розпочинає впроваджувати застосування нової для України технології басейнового аналізу та моделювання вуглеводневих систем для пошуку та розвідки вуглеводнів. На основі аналізу просторових динамічних 4D-моделей вуглеводневих систем компанія прогнозуватиме ризики, розраховуватиме економіку проєктів та ухвалюватиме рішення щодо виробничих планів, зокрема буріння нових свердловин. Про це повідомляється на сайті компанії.
Басейновий аналіз і моделювання вуглеводневих систем осадових басейнів поєднує сейсмічну, геологічну, геохімічну та стратиграфічну інформацію для динамічного моделювання еволюції осадових басейнів. Просторові моделі є динамічними, а це означає, що вони забезпечують повний опис і симуляцію структурної еволюції, історії зміни температури та тисків, що мають визначальний плив на генерацію, міграцію та накопичення вуглеводнів впродовж геологічного часу від десятків до сотень мільйонів років. Просторові динамічні 4D-моделі вуглеводневих систем включають всі елементи геологічних ризиків і дають змогу виконувати дерискінг об’єктів для ухвалення інвестиційних рішень під час пошуку та розвідки нових ділянок.
УГВ планує використовувати басейновий аналіз для оцінювання нафтогазового потенціалу ділянок Чорного моря, пошуків вуглеводнів у Карпатському складчастому поясі та довивчення ліцензійних ділянок у Дніпровсько-Донецькому басейні.
«Басейнове моделювання – це ще один крок до зниження ризиків, у першу чергу, буріння. Завдяки цій технології ми зможемо підвищити точність оцінки ризиків як для окремих перспективних об’єктів, так і для великих геологічних структур із метою нарощення ресурсної бази та видобутку Нафтогазу», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».