Нещодавно на геологічному факультеті відбулася лекція Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка «Вдосконалення системи надрокористування. Шлях реформ».
Захід відбувся у рамках запрошення декана геологічного факультету Миколи Павлуня.
На лекції викладачі та студенти факультету дізналися про стимулююче оподаткування для буріння нових газових свердловин, проведення дерегуляції галузі та децентралізації ренти, запровадження обов’язкових міжнародних стандартів ЕІТІ та оголошення вперше за всю історію України старту нафтогазових онлайн аукціонів і міжнародних конкурсів з укладанням угод про розподіл продукції.
Лектор також торкнувся актуальних питань геологічної галузі. Зокрема, він розповів, що потрібно збільшувати прирости мінерально-сировинної бази. Адже однією з ключових проблем є забезпечення регулярного приросту запасів вуглеводнів, який не тільки покривав би обсяг видобутої в Україні сировини, але й створив певний резерв на майбутнє.
Загалом лекція охопила питання суттєвого і швидкого нарощування видобутку нафти і газу в Україні необхідного для відкриття крупних і значних за запасами (більше 30 млн т у. п.) родовищ на великих глибинах та слабоосвоєних територіях.
Очільник Геослужби вперше провів лекцію перед студентським осередком геологічного факультету. Було багато запитань, і лектор приділив їм достатньо часу та висловив сподівання на майбутніх фахівців, завдяки яким можна збудувати сильну енергетично незалежну країну.
Нагадаємо, 27 березня 2019 року розпорядженням КМУ Кирилюка Олега Васильовича призначили Головою Державної служби геології та надр України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років з оплатою праці відповідно до законодавства.
А 22 травня поточного року розпорядженням КМУ покладено тимчасово, до призначенння в установленому порядку заступника Голови Державної служби геології та надр України виконання обов`язків заступника Голови Державної служби геології та надр України на директора департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр Гончаренка Вадима Вікторовича.