У 2014 році економічна ефективність СПБУ “Петро Годованець” перевищить його вартість у 400 млн доларів.
Про це йдеться у повідомленні НАК “Нафтогаз України”.
“До кінця 2013 року обсяг додаткового видобутку завдяки роботі СПБУ “Петро Годованець” повинен становити 500 млн куб. м., а до кінця 2014 року – 1 млрд 500 млн кубометрів”, – сказано у повідомленні.
За даними компанії, ці обсяги дозволять скоротити постачання імпортного газу на суму понад 200 млн доларів і 600 млн доларів відповідно.
“Таким чином, у 2014 році, через два роки після початку роботи, як і було заплановано, економічна ефективність СПБУ “Петро Годованець” перевищить його вартість у 400 млн доларів”, – повідомили у “Нафтогазі”.
За словами заступника голови правління “Нафтогазу” Валерія Ясюка, саме 2013 рік покаже дійсну роль СПБУ “Петро Годованець” у збільшенні видобутку газу на шельфі Чорного моря.
Нагадаємо, перша з двох придбаних “Чорноморнафтогазом” СПБУ – “Петро Годованець” – названа на честь піонера нафтогазорозвідки на шельфі Чорного моря Петра Петровича Годованця, який брав участь у відкритті всіх великих родовищ на чорноморському і азовському шельфі.
Як відомо, бурові установки, закуплені “Чорноморнафтогазом” також називають “вишками Бойка” на честь колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка (нині віце-прем`єр).
Це словосполучення є одним із символів тендерної корупції в Україні.
У 2011 році “Чорноморнафтогаз” на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною 400 млн доларів кожна.
У першому тендері “Чорноморнафтогазу” взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки (400 млн доларів) виявилася на 150 млн доларів вищою, ніж у виробника.
У другому тендері взяли участь три посередники.
ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої установки також коливається близько 200 млн доларів. Натомість переможцем виявилася “Ризька судноверф” із ціною близько 400 млн доларів.