Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримує проект постанови “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з приводу розслідування фактів порушень законодавства при наданні дозволів та відведенні земельних ділянок…”
На засіданні Комітету зазначалося, що на замовлення Кременчуцької районної державної адміністрації, Український державний науково-дослідний інститут проектування “Дніпромісто” та “Харківський ПромбудНДІпроект” розробили “Схему планування території Кременчуцького району”, головна ідея якої розширити гірничорудно-промисловий район за рахунок полтавських чорноземів – на 18 тис. га (п`ята частина Кременчуцького району), внаслідок чого мають бути знищеними 14 сіл району.
18 квітня 2012 року жителі Бондарівської сільської ради Кременчуцького району на громадських слуханнях ухвалили резолюцію, в якій зазначається, що “Громада Бондарівської сільської ради не дає свого погодження щодо місця розташування об’єктів Біланівського ГЗК на землях Бондарівської сільської ради”.
У супровідних документах до проекту йдеться, зокрема, про те, що “каталізатором проведення громадських слухань став тиск на органи місцевого самоврядування, окремих членів громади з боку керівництва “Біланівського ГЗК” щодо намірів негайно відвести землі під перший етап будівництва комбінату – зняти верхній шар ґрунту і розпочати роботи в кар`єрі на 95 га земельних паїв громадян і понад 58 га земель запасу та загального користування”.
На засіданні наголошувалося, що таке рішення викликало численні звернення громадян до народних депутатів, органів влади України та міжнародних організацій щодо можливої екологічної загрози регіону, яку може завдати будівництво Біланівського ГЗК.
Прийняття проекту постанови (реєстр. №2526), вважають члени Комітету, дозволить провести повне та всебічне розслідування фактів порушень законодавства при наданні дозволів та відведенні земельних ділянок для будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату на території Кременчуцького району Полтавської області, можливої загрози національній безпеці, зокрема, екологічній та соціально-економічній сферам, порушення конституційних прав громадян, що може виникнути внаслідок такого будівництва.