Державний бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень через зменшення надходжень від структур, які добувають корисні копалини. До такого висновку дійшла колегія Рахункової палати України.
Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Рахункової палати, за результатами аудиту сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок держбюджету, на території Харківської та Полтавської областей у 2008 році і у першому півріччі 2009 року, "майже півтисячі підприємств випали з поля зору складальників податків".
У Рахунковій палаті зазначають, що підприємства НАК "Нафтогаз України", які працюють у вказаних регіонах, сплатили у 2007 році 46% від загального обсягу збору по Україні, у 2008 році – 33%, а у першому півріччі 2009 року – тільки 29%. Заплановані надходження збору до бюджету у Полтавській області недовиконані на 206,8 млн. грн., у Харківській – на 207,9 млн. грн.
"Податкові органи за згодою Мінфіну широко практикують розстрочку платежів при стягненні збору. Строки боргових зобов’язань постійно переносяться, порушуються умови укладення договорів між філіалом ДП "Укргазвидобування" компанії "Нафтогаз України" і податковими інспекціями", – йдеться у повідомленні.
Аудитори виявили, що на обліку в податкових органах немає 442 надрокористувачів, що мають відповідні дозволи. "А якщо вони не стоять на обліку, то не підтверджують видобутку корисних копалин і не платять до бюджету відповідного збору. У зв’язку з цим збитки бюджету становили 1 млрд. 267,4 млн. грн.", – зазначають у Рахунковій палаті.