Дочірня Компанія «Укргазвидобування», що є основним газовидобувним підприємством в структурі НАК «Нафтогаз України», за результатами трьох кварталів 2009 року збільшила обсяги видобутку газу на 309 млн. куб. м. або на 2,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. З початку року обсяг видобутку природного газу всіх газовидобувних підприємств Компанії склав 11,389 млрд. куб. м. Обсяги видобутого газу у вересні склали 1 млрд. 213 млн. куб. м. (+1,9% у порівнянні з вереснем 2008 р.), повідомляє прес-служба ДК «Укргазвидобування».
За результатами 9 місяців 2009 року ДК «Укргазвидобування» перевиконала планове завдання з видобутку природного газу на 411 млн. куб. м. Планові завдання з видобутку газового конденсату та нафти перевиконано на 4%. За результатами трьох кварталів 2009 року обсяги видобутку конденсату та нафти склали 558,7 тис. т.
Перевиконані плани з переробки сировини та виробництва нафтопродуктів. У січні – вересні 2009 р. обсяги переробки на підприємствах Компанії склали 557,4 тис. т, що на 57 тис. т більше запланованого. Обсяги виробництва скрапленого газу (в т. ч. вуглеводневого пропеленту) залишаються на рівні аналогічного періоду минулого року – 173 тис. т.
Незважаючи на відсутність державного фінансування геологорозвідки, а також дефіцит власних коштів ДК «Укргазвидобування» прикладає зусиль для нарощування сировинної бази та проведення необхідних обсягів сейсморозвідки. Протягом січня-вересня 2009 року ДК «Укргазвидобування» виконувала пошуково-розвідувальні роботи на 16 площах та 35 родовищах та параметричне буріння на 2 площах сходу та заходу України. Вдалося поновити пошуково-розвідувальне буріння на Гадяцькому і Лугівському родовищах. За 9 місяців пробурено 107 688 м пошуково-розвідувальних свердловин та пройдено 92 377 м експлуатаційного буріння. Загальні обсяги бурових робіт склали 200 065 м.
Продовжуються роботи з пошуку глибокозалягаючих покладів вуглеводнів. Частка «надглибокого» буріння у загальних обсягах пошуково-розвідувального буріння ДК «Укргазвидобування» на 2009 рік складає близько 20%. Результати пробурених в межах Березівського газоконденсатного родовища (Харківська обл.) двох свердловин підтвердили прогнози геологів про перспективність газоконденсатних покладів у глибокозалягаючих горизонтах (5000-6000 м). Це дає можливість нарощувати ресурсну базу і збільшувати обсяги робіт для подальшого вивчення глибокозалягаючих горизонтів Дніпровсько-Донецької западини.
В серпні-вересні 2009 р. завершено будівництвом 5 високодебітних (понад 200 куб. м на добу) свердловин на Кобзівському, Березівському, Яблунівському та Юліївському родовищах. Сумарний добовий дебіт газу вказаних свердловин складає близько 1 млн. куб. м. Введення даних свердловин в експлуатацію дозволить забезпечити не тільки виконання запланованих обсягів видобутку, а й надалі нарощувати видобуток вуглеводнів.
Загалом за січень-вересень 2009 р. закінчено будівництвом 66 свердловин, що на 2 свердловини більше у порівнянні з відповідним періодом 2008 р., в експлуатацію передано 53 свердловини, що на 21 свердловину більше, ніж було заплановано, та на 12 свердловин більше, ніж за 9 місяців минулого року.
За 9 місяців 2009 р. ДК «Укргазвидобування» введено в дослідно-промислову розробку 4 родовища: Аксютівське, Ливенське, Мигринське, Недільне.
Продуктивний горизонт