Кабмін змінив уповноважений орган для реалізації УРП на ділянці Олеська

Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження № 602-р, яким визначив Державну службу геології та надр України новим уповноваженим органом з питань реалізації Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах перспективної ділянки Олеська. Відповідно до документа, підписаного Прем’єр-міністром Юлією Свириденко, Держгеонадра куруватимуть виконання цієї масштабної угоди, укладеної між Державою Україна та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська». Таке кадрове та функціональне рішення уряду закріплює нові реалії проєкту з урахуванням Договору № 1 про внесення змін до базової угоди, який сторони уклали 8 квітня 2025 року.

Водночас нове розпорядження уряду офіційно скасовує попереднє рішення Кабміну № 557-р, яке було прийняте ще 11 червня 2014 року за підписом тодішнього Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Тим старим документом уповноваженим органом з питань реалізації проєкту виступало Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, а сама угода про розподіл продукції спочатку передбачала тристоронній формат — за участю держави, ТОВ «Надра Олеська» та відомої американської енергетичної компанії «Шеврон Юкрейн Б.В.» (Chevron). Оскільки американський інвестор згодом офіційно вийшов із проєкту, а структуру управління та галузеве законодавство за ці роки було модернізовано, Кабмін привів нормативну базу у відповідність до стану реалізації проєкту, остаточно передавши управління та нагляд за розробкою ділянки Олеська до Держгеонадр.