Гірничодобувна компанія Ferrexpo plc заявила, що оскаржуватиме судовий позов проти її української “дочки” – Ferrexpo Poltava Mining (FPM), яка є найбільшим виробником залізорудних котунів в Україні, повідомляє Liga.Net.
16 січня 2025 року Національна поліція України завершила досудове розслідування щодо продажу відходів виробництва залізорудних котунів. Тепер FPM отримала інформацію, що проти компанії та її генерального директора подано цивільний позов на 157 мільярдів гривень (близько $3,76 млрд).
Спочатку справа стосувалася ймовірного незаконного продажу відходів, але звинувачення змінилися – тепер йдеться про незаконний видобуток та продаж корисних копалин, відмінних від залізної руди, що нібито спричинило екологічні збитки.
Компанія заявляє, що звинувачення не мають підстав, оскільки:
- Усі роботи здійснюються відповідно до ліцензії на видобуток залізної руди.
- Процеси перероблювання та утилізації відходів відповідають міжнародним стандартам гірничої справи та екологічним нормам.
- Жодного незаконного видобутку корисних копалин не було.
Ferrexpo додає, що має намір рішуче захищати свої інтереси в українських судах. Водночас компанія наголошує, що цей процес не впливає на поточну операційну діяльність групи.