Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України станом на 10.01.2025 р.

Протягом минулої доби, внаслідок продовження відлиги та опадів, на річках Карпатського регіону тривало проходження паводку, повідомляє УкрГМЦ. Найбільш інтенсивні підвищення рівнів води відбувались на річках Закарпатської області загальною висотою: на ділянці Верхньої Тиси та на її притоках до 1,2 м, на Тисі від м. Тячів до м. Вилок та у пониззі р. Боржави на 1,6-1,9 м. На Дністрі та його гірських притоках, Пруті, Сіреті та їх притоках висота паводкової хвилі становить 0,2-0,6 м, паводок на річках Карпат проходить без негативних наслідків.

На рівнинних річках України продовжувались повільні незначні підвищення рівнів води на 1-5 см за добу, без загрози негативних наслідків; на українській ділянці Дунаю після проходження невисокого паводку відбувалось зниження рівнів води на 4-11см за добу.

На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,50 м.

У зв’язку з утриманням високих позитивних температур повітря, на річках та водосховищах держави тривало зменшення льодоутворення. Льодові явища переважно у вигляді заберегів та неповного льодоставу утримуються на окремих ділянках рівнинних річок; річки Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської областей та водосховища Дніпровського каскаду (окрім Київського та Канівського водосховищ, де на мілководдях спостерігаються забереги, битий лід та тонкий льодостав) повністю очистились від льодових явищ.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 479 см до 452 см, а на 8 год 10 січня становив 469 см над “0” поста (91,69 м БС). Температура води на 8 год 10 січня становила 1,2 град. С, на річці сало.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 9 січня дорівнював 19,541 куб.км (вільна ємність – 6,117 куб.км).