Держгеонадра оцифровують зони санітарної охорони підземних джерел водопостачання

Завершено пілотний проєкт із оцифрування ЗСО встановлених меж ділянок родовищ підземних вод у Вінницькій області

Державна служба геології та надр України розпочала оцифрування зон санітарної охорони (ЗСО) підземних джерел водопостачання. З цією метою було проаналізовано наявну геологічну інформацію в цілому по країні та створено набори даних наявних обʼєктів у Вінницькій області. Геопросторові дані включають два шари: водопункти на ділянках родовищ підземних вод та контури зон санітарної охорони. Всі створені набори геопросторових даних будуть надані Держгеокадастру в порядку інформаційної взаємодії органів державної влади.

«Для ефективної охорони підземних вод важливим є створення геопросторових даних меж уже встановлених зон санітарної охорони джерел водопостачання та внесення інформації до державних баз даних. Це дозволить мінімізувати ризик забороненої діяльності в таких зонах, а також пришвидшить погоджувальні процедури на проведення господарської діяльності на прилеглих територіях», – інформує Голова Держгеонадр Олег Гоцинець.

Вихідною інформацією для створення наборів даних стали геологічні звіти, протоколи затвердження запасів, бази даних «Державний Водний кадастр» (розділ «Підземні води»), Державний реєстр артезіанських свердловин та «Фонди» зон санітарної охорони ділянок родовищ підземних вод (І, ІІ, ІІІ пояси ЗСО).

Під час реалізації пілотного проєкту було проаналізовано відомості про 1519 ділянок родовищ підземних вод і 5773 артезіанських свердловини, підготовлено матеріали для створення геопросторових даних меж ЗСО із 790 ділянок в цілому по країні. Побудовані контури зон санітарної охорони (ІІ пояс) 38 ділянок родовищ питних, мінеральних, технічних, промислових, теплоенергетичних підземних вод у Вінницькій області.