У Києві 6 грудня для представників громадянського суспільства, аналітиків, розробників, експертів з прозорості та інноваторів відбувся хакатон «UAEITI DATA USAGE: Використання даних Порталу ІПВГ». Про це йдеться на сайті ІПВГ (Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей).
Хакатон – це організований захід, під час якого учасники формують команди та вирішують якесь конкретне завдання або розробляють дієві рішення задля його розв’язання.
«Ми віримо, що цей хакатон стане не лише простором для обміну ідеями, але й стартовим майданчиком для впровадження інновацій, які сприятимуть реалізації цих стратегічних завдань. Бажаю кожному учаснику натхнення, енергії та вдалих рішень! Нехай ваші ідеї стануть фундаментом для нових досягнень у розвитку Порталу ІПВГ», — розповіла Оксана Колосова, керівниця експертної групи ІПВГ Міненерго.
Учасники, які попередньо поділились на команди, дізнались, з якими проблемами зіштовхується ІПВГ та які підходи до їхнього вирішення зможуть запропонувати команди.
Про Портал ІПВГ як інструмент консолідації даних видобувного сектору України присутнім розповіла менеджерка Порталу ІПВГ, ГО «НОВА Енергія» Марина Бузань-Свірська: «Для досягнення мети ІПВГ в Україні і на виконання закону з 2019 року розпочалася робота над створенням електронної платформи, яка забезпечить доступ до інформації всіх зацікавлених, а також буде інструментом для подання та аналізу звітності, яку подають щороку видобувні компанії та держоргани. авдяки підтримці проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки уряду Німеччини, ми продовжуємо модернізацію та удосконалення. Наразі триває третя ітерація».
Про тематичні напрямки та ціль хакатону розповів експерт з ІПВГ Віталій Филенко: «Основною метою Хакатону є популяризація та розробка інноваційних рішень для мінімізації корупційних ризиків та запобігання зловживанням у плануванні розвитку громад. Хакатон сприяє ефективному використанню даних Порталу ІПВГ (Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях) та інших відкритих ресурсів для підвищення прозорості, відповідального використання ресурсів та покращення аналітичного підходу у державному управлінні».
Опісля команди мали змогу сформувати свої візії відповідно до тематичних напрямків та визначити кінцевого користувача продукту. А за допомогою імітаційної гри «Видобуваючи правду» учасники сформували мету, завдання та вплив. Також команди дізнались про те, як штучний інтелект може допомогти шукати та аналізувати дані Порталу ІПВГ. Згодом учасники мали змогу доопрацювати рішення та презентувати їх перед донорами.
Хакатон організовано ГО «НОВА Енергія» за підтримки проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.