У столиці Королівства Саудівська Аравія, місті Ер-Ріяд, триває шістнадцята сесія Конференції сторін (COP16) Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (UNCCD), повідомляє Міндовкілля.
Перший тиждень засвідчив, наскільки важливим є міжнародний діалог для вироблення конкретних рішень у сфері відновлення деградованих земель, протидії опустелюванню, підвищення стійкості до посух і зміцнення глобальної екологічної безпеки.
Тема цьогорічної COP16 – «Наша земля. Наше майбутнє». Україна, яка бере активну участь у роботі COP16, використовує цей майданчик для привернення уваги до надзвичайних збитків, завданих довкіллю внаслідок збройної агресії російської федерації.
Україна наголошує на прямих протиріччях між завданнями та принципами Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням і діями росії. Адже в той час, коли міжнародна спільнота прагне стабілізувати стан ґрунтів, ефективно управляти водними ресурсами та відновлювати екосистеми, російська сторона цілеспрямовано руйнує екологічно чутливі регіони, знищує гідротехнічні споруди, забруднює землі та воду, сприяючи деградації ґрунтів. Особливо кричущим прикладом стала цілеспрямований підрив греблі Каховської ГЕС. Через це південні території України залишилися без гарантій водної безпеки.
На пленарному засіданні COP16 виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко, який висловив повну підтримку глобальним зусиллям з підвищення продуктивності земель, відновлення екосистем та сталого управління водними ресурсами. Він наголосив, що нинішня ситуація, спричинена агресією росії, підриває можливості нашої держави застосовувати найкращі практики відновлення довкілля й досягати цілей Конвенції. Утім, українська делегація рішуче наполягає на необхідності адекватної реакції з боку міжнародної спільноти та прозорому аналізі ситуації.
За рішенням Міндовкілля до складу української делегації увійшли представники Національного університету біоресурсів і природокористування України, національні експерти проекту ПРООН «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України» та проекту GIZ «Підтримка України у досягненні амбіційної та інтегрованої кліматичної політики».