Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України станом на 21.11.2024 р.

Протягом минулої доби у Карпатському регіоні, внаслідок помірних і значних, а в гірській частині Закарпаття місцями сильних дощів, спостерігалося формування швидкоплинного дощового паводку з підвищеннями рівнів води у водозборах Прута і Дністра на 0,1-0,3 м, а на притоці Дністра р.Стрий до 0,4-0,9 м, на Тисі та нижніх ділянках її приток на 0,3-1,9 м, а на р.Боржава на 2,5 м, на Латориці біля Чопа та її притоці р.Стара на 0,9 м, без негативних наслідків.

Сформувалися піки паводку у суббасейні Тиси: на малих річках висотою, верхніх і середніх течіях приток Тиси рр.Тересва, Теребля, Ріка, Боржава, на Ужі і Латориці вище Чопа висотою 0,5 -1,9 м, без негативних наслідків.

Продовжувалося формування другої хвилі паводку з підвищеннями рівнів води на 1-3 см за добу на Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі), пригирловій ділянці Прип’яті (зона ЧАЕС), на ділянці Десни Макошине – Літки, її притоці р.Сейм, без негативних наслідків. На ділянці Десни Новгород-Сіверський-Розльоти рівні води утримуються на максимальних позначка другої хвилі висотою 0 ,8-0,9 м, без негативних наслідків.

Продовжувалися підвищення рівнів води на притоках Прип’яті, Західному Бузі і його притоках на 1-10 см за добу, на решті рівнинних річок переважав ріст рівнів води на 1-5 см на ділянці Дунаю Ізмаїл-Вилкове на 8-11 см за добу, без негативних наслідків.

На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,86 м.

На окремих ділянках гірських приток Дністра, річок Київської та Житомирської областей, малих річок басейну Прип’яті та верхніх ділянках її притоки р. Горинь рівні води утримуються близькими до найнижчих меженних за багаторіччя, а на р. Турія (суббасейн Прип’яті), верхніх ділянках р.Ворскла (суббасейн Середнього Дніпра) – спостерігаються нижчими за них.

На окремих ділянках річок суббасейнiв Прип’яті (Волинська, Житомирська обл.), Середнього і Нижнього Дніпра (Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська обл.) утримуються ділянки стоячої води; у верхів’ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) – стік відсутній.

Внаслідок утримання високих денних температур та дощів льодові явища залишилися лише у верхів’ї Прута та його притоці р. Путила у вигляді заберегів і сніжури.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 493 см до 449 см, а на 8 год 21 листопада становив 443 см над “0” поста (91,43 м БС). Температура води на 8 год 21 листопада становила 4,5 град. С.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 20 листопада дорівнював 19,785 куб.км (вільна ємність – 5,873 куб.км).

Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.