Цього дня 1996 року урядові організації шести причорноморських країн підписали Стратегічний план з реабілітації та захисту Чорного моря. Необхідність в підписанні Стратегічного плану з реабілітації та захисту Чорного моря виникла у зв’язку з небезпекою руйнування унікальних природних комплексів водної території. План передбачає здійснення практичних дій, спрямованих на відновлення та збереження Чорного моря.
Разом з тим, анексія Криму росією у 2014 році і повномасштабне російське вторгнення 24 лютого 2022 року завдало ще більшої шкоди екосистемі Чорного моря.
Цей день сьогодні відзначається в умовах абсолютної зневаги рф до принципів Конвенції про захист Чорного моря від забруднення (Бухарестської конвенції).
Чорне море зазнає серйозних збитків внаслідок ведення росією бойових дій, відбувається знищення унікальної морської екосистеми.
Останніми роками Чорне море стикається з низкою екологічних загроз, включаючи забруднення важкими металами, нафтовими продуктами, та зростання рівня пластикових відходів. Військова агресія в регіоні та забруднення від військових дій також стали серйозним викликом для морської екосистеми, негативно впливаючи на флору і фауну.
За два роки, відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення, вона знищила екосистеми Чорного моря. Десятки тисяч загиблих дельфінів, тисячі загиблих птахів, щонайменше три мільйони знищених мідій і десятки квадратних кілометрів води, забрудненої нафтою та ракетним паливом.
Та попри це в Україні розвиваються екологічні ініціативи, спрямовані на очищення Чорного моря та його прибережної зони. Завдяки волонтерським акціям і співпраці з міжнародними організаціями, щороку збираються тонни сміття, проводяться дослідження для відновлення екосистеми.