Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів станом на 30.10.24

Протягом минулої доби, тривав ріст рівнів води на Верхньому Дніпрі (у межах країни), Десні нижче Макошиного та її притоках (Сейм, Снов), окремих ділянках річок суббасейнів Середнього Дніпра та Сіверського Дінця з добовою інтенсивністю 1-4 см. Формується максимальний рівень паводку на Десні в створі поста Макошине з загальною амплітудою підвищення рівня води на 1,0 м над передпаводковим рівнем, без негативних наслідків.

На зарегульованих ділянках Південного Бугу та його приток (Рів, Синюха) та на р. Мерло (суббасейн Середнього Дніпра) добова зміна рівнів води становила 15-54 см, без негативних наслідків.

На решті річок країни тривав малозмінний режим осінньої межені з переважанням спаду рівнів води на 1-12 см та утриманням їх без змін на багатьох ділянках річок.

На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець та зміни режиму роботи водосховищ, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 1,0 м.

На окремих ділянках річок рівні води утримуються близькими до найнижчих меженних за багаторіччя, а на притоці Прип’яті р. Турія та у верхів’ї р. Ворскла (суббасейн Середнього Дніпра) – спостерігаються нижчими за них.

На окремих ділянках приток Прип’яті (Волинська, Житомирська обл.), річках Середнього і Нижнього Дніпра (Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська обл.) утримуються ділянки стоячої води; у верхів’ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) стік відсутній.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 459 см до 436 см, а на 8 год 30 жовтня становив 450 см над “0” поста (91,50 м БС). Температура води на 8 год 30 жовтня становила 10 град. С.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 29 жовтня дорівнював 20,906 куб.км (вільна ємність – 4,752 куб.км).