29 – Міжнародний день Дунаю

29 червня – особливий день для мільйонів людей, чиє життя пов’язане з найбільшим транскордонним річковим басейном у світі. Сьогодні день, коли вся Європа об’єднується навколо величної річки, що з’єднує народи та культури.

Українські скарби Дунайського басейну

Україна пишається своїми чотирма унікальними суббасейнами Дунаю, кожен з яких має свою неповторну красу та багатство:

Тиса – священна річка закарпатців, що бере початок біля Рахова від злиття Чорної та Білої Тиси. Названа на честь реліктового дерева тиса, вона дарує життя форелі у гірських струмках, чаплям на берегах та бурим ведмедям у карпатських лісах.

Прут – горда річка, що починається на схилах найвищої гори України – Говерли. Від Коломиї з її музеєм писанки через архітектурну перлину Чернівці до брами Карпат – Яремче, Прут несе свої води разом з дунайським лососем, чорним лелекою та європейським бобром.

Сірет – річка-посередник між країнами та культурами, що з’єднує мальовничі буковинські села від Сторожинця до Берегомета. У її водах живе чоп малий, над заплавами співає очеретянка велика, а у вологих лісах ховається граційна європейська норка.

Дельта Дунаю – справжнє диво природи в Одеській області. Від Ізмаїла до «Української Венеції» Вилкове. Тут панують рожеві пелікани – зірки Дунайського біосферного заповідника, мігрує дунайський оселедець, а пухнасті видри грають у прибережному очереті.

Дунай – це не просто річка. Це символ єдності, різноманіття та взаємозв’язку. Від німецького Шварцвальда до українського Чорного моря він несе життя, культуру та надії мільйонів людей.

Кожна краплина води, кожна тваринка, кожне дерево на берегах Дунаю – це наш спільний скарб, який потребує нашого захисту.