Про це повідомив Голова Державної служби геології та надр України на I Міжнародному Зеленому Нафтогазовому Форумі, який проходить у Полтаві на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Захід став платформою для обговорення глобальних трендів у сфері нафтогазового бізнесу, інновацій та зеленої енергетики.
Підтримка гірничо-видобувних проєктів стійкого розвитку з максимальним ланцюжком доданої вартості, налагодження видобутку та переробки без відходів є запорукою зеленої трансформації до циркулярної та вуглецево-нейтральної економіки. Саме інвестиції в сучасні технології роблять видобування та переробку корисних копалин більш ефективними та сприяють впровадженню екологічно свідомих практик. «Вітчизняна промисловість енергоємна, і найближчими роками Україна не зможе суттєво зменшити залежність від викопного палива. Технологічні інновації можуть підвищити ефективність і зменшити енерговитрати, сприяти досягненню мети енергозбереження та скороченню викидів завдяки декарбонізації в процесі виробництва», – підкреслив Роман Опімах.
В нафтогазовій індустрії до технологій передового краю можна віднести безкабельний метод «зеленої сейсміки», безамбарне буріння з обов’язковою переробкою шламів, утилізацію низьконапірних газів, снаббінг, скринінговий моніторинг фактичних викидів, використання високоефективного енергозберігаючого обладнання тощо. Застосування цих практик передбачене оновленими Правилами розробки нафтогазових родовищ.
Сучасні технології сприяють досягненню ключових цілей принципу «не нашкодити» – пом’якшити наслідки зміни клімату, сприяти циркулярній економіці, запобігти забрудненню та захистити водні ресурси й біорізноманіття наскільки це можливо в контексті війни та післявоєнного відновлення і відбудови нашої країни.
Голова Держгеонадр повідомив, що Державна служба геології та надр України ініціювала створення Геолого-інвестиційного паспорта ОТГ для того, аби інвестори мали можливість отримати всі необхідні дані про родовища на території окремої громади. Він закликав спільноту розкривати потенціал надр для реалізації бізнес-проєктів. «Довідник міститиме опис родовищ, запасів і карти корисних копалин, небезпечні екзогенні геологічні процеси, перелік спецдозволів і контурів ліцензійних ділянок, наявні звіти геологорозвідувальних робіт, а також аналіз матеріалів Держгеолкарти-200 для пошуку об’єктів, перспективних для інвестування», – поінформував очільник Держгеолслужби.