2009-04-09

Україна. У березні 2009 року ДК "Укргазвидобування" збільшила видобуток природного газу

У березні 2009 року ДК «Укргазвидобування» збільшила видобуток природного газу на 80 млн. куб. м, або майже на  6% у порівнянні з березнем 2008 року. Таким чином, обсяги видобутку  підприємств компанії у березні склали 1,387 млрд. куб. м природного газу, повідомляє прес-служба ДК “Укргазвидобування”.

Всього у І кварталі 2009 року видобуток природного газу підприємствами компанії перевищив 4 млрд. куб м, що на 204 млн. куб. м більше у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року. Як зазначив директор ДК «Укргазвидобування Ілля Рибчич: «Впровадження всіх заходів з інтенсифікації видобутку вуглеводнів дасть можливість ДК «Укргазвидобування» в 2009 році збільшити обсяги видобутку газу на 500 млн. куб. м».

Для підвищення видобутку вуглеводнів підприємства компанії продовжують збільшувати ресурсну базу. Протягом І кварталу 2009 р. буровими підприємствами  ДК «Укргазвидобування»  пробурено 66 508 метрів проходки гірських порід проти 66 408 метрів за аналогічний період  минулого року. Закінчено бурінням 18 свердловин, що відповідає показникам І кварталу  минулого року.  Об’єм експлуатаційного буріння  склав 31 362 м, що на 6 117 м більше, ніж у  І кварталі 2008 р. та на  7 362 м  більше, ніж було заплановано.

Подальше нарощування обсягів видобутку природного газу очікується після введення в експлуатацію нових розвідувальних свердловин зокрема,  в ГПУ «Харківгазвидобування». Наприкінці березня 2009 р. за результатами буріння похило-спрямованої свердловини Кременівського нафтогазоконденсатного родовища (НГКР) (Дніпропетровська область) виділено 4 перспективних пласта нафти і газу. Після випробування одного з горизонтів в результаті впровадження прогресивних технологій було отримано промисловий приплив газу дебітом 120 тис. куб. м на добу. За словами головного геолога ДК «Укргазвидобування» Володимира Бенька: «Зважаючи на отримані результати пошуково-розвідувального буріння можна з упевненістю казати про друге народження Кременівського родовища вуглеводнів. В геологічному відношенні результати буріння підтвердили досить складну геологічну будову родовища та дають підстави для продовження вивчення центрального блоку НГКР і сподівання на отримання подальших позитивних результатів».

Продуктивний горизонт