2021-01-13

Smart Energy оголошує виробничі результати за 2020 рік

За звітний період група: 

- наростила сукупний видобуток газу на 8,6%, конденсату – на 4,8%,
- пробурила одну нову свердловину,
- завершила два капітальних ремонти свердловин,
- встановила два нових компресори,
- отримала продовження дії двох спеціальних дозволів,
- стала власником нового спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища через придбання ТОВ «Аркона Газ-Енергія».

За 2020 рік загальний обсяг видобутку природного газу компаніями групи зріс до 400,6 млн м 3 (368,8 млн м 3 за 2019 рік). Smart Energy також збільшила сукупний обсяг видобутку газового конденсату – 34,7 тис. т проти 33,1 тис. т у 2019 році.

Ріст сукупного видобутку Smart Energy в 2020 році – це результат введення в роботу в квітні свердловин №61 та №62 після капітального ремонту на Островерхівському родовищі, а також введення в роботу в травні свердловини №54 на Свиридівському родовищі. Водночас, продовжується спад видобутку на Васищівському родовищі через природне зниження пластової енергії продуктивних горизонтів. У 1 кварталі 2020 року на установці підготовки газу Васищівського родовища було встановлено компресорне обладнання для стабілізації видобутку. А на 1 квартал 2021 року заплановано капітальний ремонт свердловини №10 з метою переведення її на вищезалягаючий продуктивний горизонт і, таким чином, збільшення її продуктивності. За звітний період на Свиридівському родовищі було пробурено свердловину №25 глибиною 5 320 м. Наразі виконуються роботи з її облаштування та підготовка до експлуатації. Випробування свердловини заплановані на кінець січня 2021 року. Наприкінці 1 кварталу поточного року відбудеться її введення в роботу за умови успішності випробувань.

Наразі триває проєктування свердловини №29 на Свиридівському родовищі, буріння якої заплановано на 2021 рік. Продовжується також розробка проєкту з буріння пошукової свердловини на Васищівському родовищі для вивчення перспектив видобутку на Введенській структурі. На Островерхівському родовищі завершено роботи з обробки та інтерпретації даних сейсморозвідувальних досліджень 3D. Ці дані стали основою для обґрунтування доцільності буріння нової свердловини, яке також заплановане на 2021 рік. За звітний період зросло виробництво скрапленого пропан-бутану: з 8,4 тис. т за 2019 році до 9,2 тис. т. за 2020 рік. На середину року заплановано реконструкцію тимчасової замірної сепараційної установки (ТЗСУ) Мехедівсько-Голотовщинського родовища. Наприкінці 2020 року група компаній Smart Energy завершила проєктні роботи та отримала узгодження проєкту реконструкції від Державної служби України з питань праці. Наразі проходить закупівля необхідного обладнання та підготовка об’єкту до проведення відповідних робіт.

Водночас, 30 березня 2020 року Smart Energy розпочала роботи зі спорудження розвідувальної свердловини №4 на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, спеціальний дозвіл на розробку якого група отримала через придбання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» в березні минулого року. Однак, роботи призупинені через продовження судової справи, яку ПАТ «Укрнафта» веде проти колишніх власників компанії та Аркони, стверджуючи незаконність видачі спецдозволу компанії. Попри останнє рішення Апеляційного суду, від 29 вересня 2020 року, який підтвердив законність ліцензії, позивач продовжив судову суперечку, подавши касацію до Верховного Суду України.