2007-07-16

Нафтові злодії та як з ними боротися

У четвер відбулося спільне засідання колегії Міністерства палива й енергетики України та Міністерства внутрішніх справ, на якому було розглянуто питання попередження, виявлення та викриття злочинів на підприємствах нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.

Проблеми паливно-енергетичного комплексу України належать до тих, які потребують першочергового розв'язання. І їх потрібно розглядати не лише з точки зору безпеки трубопровідних систем, а й з погляду національної безпеки. Як констатував міністр палива та енергетики Юрій Бойко, останнім часом інтереси злочинних угруповань зосередилися на несанкціонованому відборі нафтопродуктів з діючих нафтопроводів, отже, виник новий вид злочинної діяльності в галузі ПЕК. Тому є нагальна потреба спільно з органами внутрішніх справ виробити ефективні механізми протидії злочинцям.

Водночас перший заступник міністра ПЕК Вадим Чупрун зазначив, що у 2002-2004 роках збитки від крадіжок, ліквідації незаконних втручань у роботу нафтогазовидобувного комплексу, аварій і фонтанувань, викликаних цими причинами, лише на об'єктах ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" перевищили 200 мільйонів гривень. А за перше півріччя 2007 року сума збитку вже становить 70 тонн конденсату.

Незважаючи на те, що протягом останніх років спостерігається стійка тенденція до зменшення загальної кількості правопорушень, скоєних на об'єктах нафтогазового комплексу, держава продовжує зазнавати від несанкціонованого відбору нафтопродуктів значних збитків.

Так, лише у першому півріччі 2007 року затримано 73 особи та 18 транспортних засобів.

Зокрема, нещодавно на газоконденсатопроводі ГПУ "Полтавагазвидобування" затримано водія паливозаправника "Мерседес", ємність якого була заповнена десятьма тоннами газового конденсату. З офіційних джерел стало відомо, що співучасником у даному злочині був працівник міліції.

Керівники міністерств коментують, що на сьогодні вони тісно співпрацюють задля того, щоб так званого "даху" правоохоронних органів над злочинністю не було.

На запитання журналістів щодо ініціатив внесення до Кримінального кодексу суворішого покарання за правопорушення, скоєні на об'єктах нафтогазового комплексу, т. в. о. міністра внутрішніх справ України Михайло Корнієнко зазначив, що треба прискорити процес доведення кримінальної справи до суду.

Тож хочеться сподіватись, що наші правоохоронці твердо відстоюватимуть закон і не сприятимуть зловмисникам.