2011-04-13

На Волині перевіряють законність видобутку глини та піску в кар'єрах

З метою наведення належного порядку у сфері видобування корисних копалин місцевого значення, припинення їх несанкціонованого видобутку, в тому числі глини та будівельного піску, голова облдержадміністрації Борис Клімчук видав відповідне доручення щодо припинення незаконної розробки кар’єрів.

Відповідно до нього утворено комісію з перевірки законності видобування на підвідомчих територіях корисних копалин кар’єрним способом. Очолив її перший заступник начальника державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук. Члени комісії зобов’язані  у триденний термін провести повну інвентаризацію земельних ділянок, на яких ведеться такий видобуток, а також визначити коло підприємств та підприємців, які його здійснюють.

Особлива увага звертатиметься на самовільну розробку кар’єрів навколо міст Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський, Нововолинськ та інших районних центрів, а також сіл та селищ Пустомити (Горохівський район), Бужанка та Стара Лішня (Іваничівський район), Білин  та Любленець (Ковельський район), Буяни, (Луцький район), Замостя, Граддя, Довжиця, Колки, Оконськ та Копилля (Маневицький район), Городелець, Ружин (Турійський район), Ростань, Піща та смт Шацьк  (Шацький район).

Профільні керівники зобов’язані надати практичну допомогу міським, сільським (селищним) радам щодо офіційного оформлення за спрощеною схемою видобування корисних копалин для власних потреб територіальних громад.

Питання стану та наявності незаконної розробки піщаних (з видобутку глини) кар’єрів порушуватиметься на черговій обласній селекторній нараді голови облдержадміністрації.

Урядовий портал