2017-12-06

Всі видобувні компанії, що не сплачують ренту в держбюджет - перевірять

Державна служба геології та надр України планує в 2018 році здійснити 1100 перевірок суб’єктів господарювання. У тому числі лідера видобутку нафти – «Укрнафту», та газу – «Укргазвидобування».

Таку масову кількість заходів спричинило повідомлення Державної фіскальної служби (далі - ДФС), яке надійшло до Держгеонадр, у якому йшлося про те, що у 2015 - 2016 рр. та І півріччі 2017 року більше 70 надрокористувачів, яким належать 158 спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, подавали нульові показники у податкові розрахунки з рентної плати за користування надрами.

«За даними ДФС, які були надіслані до Держгеонадр виявилось, що близько 20 державних підприємств та частина приватних компаній подавали нульові показники у податкові розрахунки. На жаль, серед них є компанії відомі всій країні, такі як, «Укргазвидобування» та «Укрнафта». За підтримки Уряду Держгеонадра вже в січні 2018 року вийде на перші перевірки для усунення можливих порушень» - повідомив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Держгеонадр Олег Кирилюк.

Також ще однією причиною таких масштабних перевірок є зняття мораторію на проведення планових заходів щодо здійснення контролю в 2018 році.

Нагадаємо, 23 листопада в Полтаві на нараді, яку очолював Прем’єр міністр України Володимир Гройсман, нинішній очільник відомства Олег Кирилюк доповів про критичний стан стосовно «сплячих ліцензій». На що Прем’єр зреагував особистим публічним дорученням:

«Доручаю Мінприроди та Держгеонадрам у двотижневий строк внести пропозиції щодо діяльності надрокористувачів, які подали до ДФС нульові розрахунки з рентної плати на користування надрами та/або не подали Держгеонадрам звіт за щорічною формулою балансової звітності 6-гр щодо наявного видобутку (втрат вуглеводнів), що було встановлено як порушення угод про умови користування надрами».

Довідка.
В 2015 та 2017 рр. Служба не вела належного контролю за здійсненням ефективного використання надр суб’єктами господарювання через встановлення мораторію на здійснення контролю, що й спричинило масові порушення.
Через такі порушення Держгеонадра у жовтні цього року зупинила дію 19 спеціальних дозволів на користування надрами.