Дайджест

2020-08-14

Продати не можна закрити: в Кабміні визначилися з майбутнім вугільної галузі

Микола Романюк, OilPoint, 12.08.2020

Ольга Буславець нарешті отримала “вугільних” заступників, які вже встигли презентувати програму дій на найближчий час. Дива не сталося – на більшість держшахт очікує ліквідація. Месяц назад Кабинет министров назначил двух новых заместителей министра энергетики – Максима Немчинова и Александра Зорина. Оба в угольной отрасли – люди с именем. Немчинов занимался углепромом на разных должностях в Министерстве энергетики, а Зорин возглавлял госпредприятие «Волыньуголь» и комиссию по реорганизации ГП «Мирноградуголь». Исполняющая обязанности министра энергетики Ольга Буславец, комментируя новые назначения, была немногословна. По ее словам, один из новых замов будет отвечать за операционную деятельность, второй займется вопросами реформирования отрасли. По информации OilPoint, полномочия Зорина и Немчинова распределились следующим образом: на первого возложили функции главного замминистра «по углю», который будет заниматься операционной деятельностью отрасли. Немчинов, в свою очередь, будет отвечать за стратегию – приватизацию и ликвидацию госшахт, но также займется некоторыми вопросами нефтегазовой отрасли.

2020-08-07

Що таке міжнародні системи оцінки запасів корисних копалин та чому вони потрібні Україні?

Георгій Попов, Національна асоціація добувної промисловості України, 06.08.2020

Дискусії про реформування сфери надрокористування в Україні вже давно носять доволі спорадичний характер, в результаті чого суспільство залишається без чітких відповідей на запитання з приводу головних принципів модернізації галузі та підвищення конкурентоздатності української сировини на світовому ринку. В міжнародній практиці основним документом, який дозволяє оцінити стан мінерально-сировинної бази гірничого підприємства є звіт про мінеральні ресурси та запаси, який складається з метою отримання підприємством банківських кредитів та виходу на IPO (Initial Public Offering). В більшості випадків ці звіти формуються на основі того, чи іншого національного кодексу, який відповідає шаблону CRIRSCO.

2020-08-06

Хто чи що блокує надання висновків з оцінки впливу на довкілля та коли повноцінно запрацює закон № 733-IX?

Національна асоціація добувної промисловості України, 05.08.2020

...Приписи ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» не дозволяли отримати висновок з ОВД без проведення громадських слухань, а карантинні обмеження фактично унеможливили їх здійснення та позбавляли суб’єкта господарювання права отримати висновок чим, відповідно, блокували можливість розпочати планову діяльність у майже всіх сферах суспільного життя: будівництво, виробництво, реконструкція старих об’єктів інфраструктури та модернізацію виробничих потужностей, рекультивація порушених внаслідок господарської діяльності земель. З метою налагодження процедури видачі висновків з оцінки впливу на довкілля було прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 17 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набув чинності 17.07.2020...

2020-07-30

Ексголова УГВ Ілля Рибчич: для збільшення видобутку в «Укргазвидобування» були тільки гроші

Наталя Фреїк, 30.07.2020, Інформаційне агентство OilPoint

...На хвилі модного сьогодні тренду пошуку заміни «новим недосвідченим» росте ліквідність «відомих професіоналів» . Фактично держава стоїть на порозі прикладної реалізації прислів’я «нове – це добре забуте старе» . І професіонали добре це відчувають. Приміром, екскерівник «Укргазвидобування» Ілля Рибчич за останні місяці роздав вже декілька інтерв’ю, в кожному з яких червоною ниткою проходить проста теза: держкомпанія в кризі і її мають рятувати професіонали. З цим посилом дійсно важко сперечатись: за часів Рибчича з видобутком в «Укргазвидобуванні» все було в порядку. Але в цього ренесансу була й інша сторона. В ті ж самі часи «Укргазвидобування» починало практикувати ведення спільної діяльності з комерційними структурами. Одним із перших таких прикладів було співробітництво УГВ з ТОВ «Карпатигаз»...

2020-07-27

Дорогой успех «Нафтогаза»: близкая к Фирташу структура может получить миллиарды «Укргаздобычи»

Николай Романюк, Информационное агентство OilPoint, 23.07.2020

Руководство «Нафтогаза» похвасталось «очень важной победой» в Стокгольмском арбитраже над компаниями «Карпатыгаз» и Misen Enterprises, с которыми их связывал договор о совместной деятельности. Однако решение оказалось не таким победным, как хотелось бы НАКу — госкомпания все-равно должна выплатить компаниям из окружения Дмитрия Фирташа миллиарды гривен. 17 июня Арбитражный институт торговой палаты Стокгольма вынес решение в деле между государственной «Укргаздобычей» и компанией «Карпатыгаз», в которой большой пакет акций принадлежит людям из окружения Дмитрия Фирташа. Само решение касалось перераспределения активов в совместной деятельности — в договоре было прописано, что «Карпатыгаз» имеет 50,01%, а «Укргаздобыча» — 49,99%. Однако, в госкомпании считали, что процент «Укргаздобычи» в совместной деятельности — гораздо выше.

2020-07-16

Вопрос на 8 миллиардов: как Злочевский развивает бизнес под расследованием НАБУ

Николай Романюк, 16.07.2020, OilPoint

Несмотря на криминальные производства Национального антикоррупционного бюро, экс-министр экологии времен Януковича Николай Злочевский продолжает активно развивать свой газодобывающий бизнес. 29 мая принадлежащая Злочевскому Burisma стала официальным владельцем компании «Гео Инвест Групп», в активе которой спецразрешение на добычу газа на Бахрановско-Подольской нефтегазовой площади. Получила его компания в феврале 2020 года, срок действия – 20 лет. «Гео Инвест Групп» стала уже четвертым крупным активом, приобретенным структурами Злочевского с декабря 2019 года. До этого Burisma завершила сделки по бывшим активам Cadogan Petroleum – компаниям «ПК Газдобыча» и «Астроинвест Украина», а в мае 2020 года – стала владельцем сейсморазведывательной компании «Геоюнит».

<< | 2 | > | >>