Дайджест

2020-08-13

Угода про розподіл продукції. Основи функціонування інструменту збільшення видобутку.

Георгій Попов, Національна асоціація добувної промисловості України, 07.08.2020

В умовах критичної залежності України від імпортних постачань енергоносіїв (на даний момент можна сказати, що внутрішній видобуток забезпечує лише половину споживання природнього газу) практичним завданням є їх диверсифікація, а також прискорення освоєння нових родовищ корисних копалин і розширення експортного потенціалу. Беручи до уваги брак внутрішніх джерел фінансування, сьогодні видобуток вуглеводнів без залучення іноземних інвестицій практично унеможливлений, особливо для маленьких та нових компаній. Для стимулювання іноземних інвестицій в сферу нафто- і газовидобутку та ефективного освоєння нових глибоководних родовищ необхідно вивчати сучасну світову практику договірних угод між іноземними інвесторами та державою, при яких, на відміну від виняткових ліцензій, за державою зберігається постійний суверенітет на природні багатства. В даному випадку мова йде про так звані угоди про розподіл продукції (УРП).

2020-08-07

Що таке міжнародні системи оцінки запасів корисних копалин та чому вони потрібні Україні?

Георгій Попов, Національна асоціація добувної промисловості України, 06.08.2020

Дискусії про реформування сфери надрокористування в Україні вже давно носять доволі спорадичний характер, в результаті чого суспільство залишається без чітких відповідей на запитання з приводу головних принципів модернізації галузі та підвищення конкурентоздатності української сировини на світовому ринку. В міжнародній практиці основним документом, який дозволяє оцінити стан мінерально-сировинної бази гірничого підприємства є звіт про мінеральні ресурси та запаси, який складається з метою отримання підприємством банківських кредитів та виходу на IPO (Initial Public Offering). В більшості випадків ці звіти формуються на основі того, чи іншого національного кодексу, який відповідає шаблону CRIRSCO.

2020-08-06

Хто чи що блокує надання висновків з оцінки впливу на довкілля та коли повноцінно запрацює закон № 733-IX?

Національна асоціація добувної промисловості України, 05.08.2020

...Приписи ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» не дозволяли отримати висновок з ОВД без проведення громадських слухань, а карантинні обмеження фактично унеможливили їх здійснення та позбавляли суб’єкта господарювання права отримати висновок чим, відповідно, блокували можливість розпочати планову діяльність у майже всіх сферах суспільного життя: будівництво, виробництво, реконструкція старих об’єктів інфраструктури та модернізацію виробничих потужностей, рекультивація порушених внаслідок господарської діяльності земель. З метою налагодження процедури видачі висновків з оцінки впливу на довкілля було прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 17 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набув чинності 17.07.2020...

2020-07-30

Ексголова УГВ Ілля Рибчич: для збільшення видобутку в «Укргазвидобування» були тільки гроші

Наталя Фреїк, 30.07.2020, Інформаційне агентство OilPoint

...На хвилі модного сьогодні тренду пошуку заміни «новим недосвідченим» росте ліквідність «відомих професіоналів» . Фактично держава стоїть на порозі прикладної реалізації прислів’я «нове – це добре забуте старе» . І професіонали добре це відчувають. Приміром, екскерівник «Укргазвидобування» Ілля Рибчич за останні місяці роздав вже декілька інтерв’ю, в кожному з яких червоною ниткою проходить проста теза: держкомпанія в кризі і її мають рятувати професіонали. З цим посилом дійсно важко сперечатись: за часів Рибчича з видобутком в «Укргазвидобуванні» все було в порядку. Але в цього ренесансу була й інша сторона. В ті ж самі часи «Укргазвидобування» починало практикувати ведення спільної діяльності з комерційними структурами. Одним із перших таких прикладів було співробітництво УГВ з ТОВ «Карпатигаз»...

2020-07-27

Дорогой успех «Нафтогаза»: близкая к Фирташу структура может получить миллиарды «Укргаздобычи»

Николай Романюк, Информационное агентство OilPoint, 23.07.2020

Руководство «Нафтогаза» похвасталось «очень важной победой» в Стокгольмском арбитраже над компаниями «Карпатыгаз» и Misen Enterprises, с которыми их связывал договор о совместной деятельности. Однако решение оказалось не таким победным, как хотелось бы НАКу — госкомпания все-равно должна выплатить компаниям из окружения Дмитрия Фирташа миллиарды гривен. 17 июня Арбитражный институт торговой палаты Стокгольма вынес решение в деле между государственной «Укргаздобычей» и компанией «Карпатыгаз», в которой большой пакет акций принадлежит людям из окружения Дмитрия Фирташа. Само решение касалось перераспределения активов в совместной деятельности — в договоре было прописано, что «Карпатыгаз» имеет 50,01%, а «Укргаздобыча» — 49,99%. Однако, в госкомпании считали, что процент «Укргаздобычи» в совместной деятельности — гораздо выше.

2020-07-16

Вопрос на 8 миллиардов: как Злочевский развивает бизнес под расследованием НАБУ

Николай Романюк, 16.07.2020, OilPoint

Несмотря на криминальные производства Национального антикоррупционного бюро, экс-министр экологии времен Януковича Николай Злочевский продолжает активно развивать свой газодобывающий бизнес. 29 мая принадлежащая Злочевскому Burisma стала официальным владельцем компании «Гео Инвест Групп», в активе которой спецразрешение на добычу газа на Бахрановско-Подольской нефтегазовой площади. Получила его компания в феврале 2020 года, срок действия – 20 лет. «Гео Инвест Групп» стала уже четвертым крупным активом, приобретенным структурами Злочевского с декабря 2019 года. До этого Burisma завершила сделки по бывшим активам Cadogan Petroleum – компаниям «ПК Газдобыча» и «Астроинвест Украина», а в мае 2020 года – стала владельцем сейсморазведывательной компании «Геоюнит».

2020-07-13

Кашаган — огромные запасы нефти и проблем

Игорь Ивахненко, 13.07.2020, Нефть. Капитал

По некоторым данным, кашаганские акционеры рассчитывают окупить инвестиции в ОПР в 2028–2030 гг., а в ПМР — не ранее 2040 года. На будущее проекта безусловно повлияют результаты переговоров, которые ведут с официальным Нур-Султаном от имени консорциума акционеры проекта — ExxonMobil и Shell. Они предлагают продлить срок действия Северо-Каспийского СРП после 2041 года еще на 20 лет. Такой подход показывает: западные инвесторы намерены вести разработку осторожно, а главное — неспешно. Возможно, это верная политика в нынешней экономической ситуации, когда турбулентность на мировом нефтяном рынке и невысокие цены на нефть требуют выжидать, а не форсировать производство черного золота. Кроме того, Кашаган так и остается до конца не понятым геологическим объектом, и требуется время для раскрытия его загадок.

1 | > | >>